![]() |
|
Gyalogtúránk szintén az üdülőtelep központjából indul el, első szakaszban a kisbékási (Bicajel) erdei autóutat követi. A Napsugár sípálya felső végéig, illetve az újonnan épült ortodox templomig a három jelzés (sárga sáv, sárga háromszög és piros háromszög) együtt haladnak. Itt, mielőtt a fakitermelő út a Vereskő-nyeregbe érne, jobbra meredek, kövecses, vízmosástól barázdált szekérút ágazik ki a fakitermelő útból, ezen halad tovább a piros háromszög turistajelzés.
Tanyakerítések kíséretében, meredek kaptatón érünk be az erdőbe. Innen néhány száz méteren Neam? megye területén folytatjuk utunkat (az egyik megyehatár-változat szerint), majd nemsokára a folyamatosan emelkedő út nagy kanyart ír le jobbra.
Pár száz méter után nagy ívben balra kanyarodunk, és egy erdősödőfélben levő tisztás mellett halad el a követendő szekérút. Néhány perces mászás után jobbról, az ösvénytől nem messze forrás fakad, majd a továbbiakban rövidesen VIII/20-as tisztás szélét jelző erdészeti határkőnél nyílt terepre érünk, a Gyilkos pusztájára. A pusztát délnyugati irányba harántoljuk át. Túránk utolsó szakaszában egy rombadőlt nyári szállás mellett haladunk el, majd keskeny erdősávot átszelve felérünk a Gyilkos-havas kilátópontjára. Itt 400 m magasból, egy sziklaletörés tetejéről tekintünk le a Gyilkos-tóra.
Néhány ritka növény tömegesen fordul itt elő: zergeboglár, bíborka és a turbánliliom. Ha valaki szeretné megmászni e havas legmagasabb csúcsát, a Gyilkos-csúcsot, a kilátótól mindössze egy kilométer távolságot kell megtennie keleti irányba, azzal azonban számolni kell, hogy a csúcs tetejét benőtte az erdő, így nem számíthat róla kilátásra. A változatosság kedvéért azt azonban megtehetjük, hogy a kilátóról a kettős kék pont jelzés mentén ereszkedjünk le a sziklafalak alatt húzódó Gyilkos-tisztásra, majd az üdülőtelepre.